Evlat nöbetindeki aileler HDP binasına yürüdü

Van’da evlatlarının dağa kaçırılmasından HDP’yi görevli tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde yaptıkları eylemlerine bu hafta da devam etti. Van’da evlatlarının terör örgütü PKK tarafınca dağa kaçırılmasından HDP’yi görevli tutan aileler, 47 haftalık süreçten bu yana partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafınca dağa kaçırılan ve sayıları 34’ü kabul eden aileler, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Ellerindeki dövizlerle yürüyüş icra eden anneler, bir taraftan da HDP ve PKK aleyhine çarpıcı söz attı.

Ortalama 4 senedir evlat nöbeti tuttuğunu ifade eden Necmettin Biçer, “Bizim bir arkadaşımız vardı. Ekrem isminde Hatay’da katılmıştı. Bana hep, ‘Ben rahatsızım. Acaba ben çocuğumu görebilecek miyim? Ölürsem gözlerim açık gider miyim?’ derdi. Maalesef Ekrem abiyi geçen hafta kaybettik. Biz Diyarbakır aileleri olarak cenaze törenine katıldık. Taziyesinde bulunduk. HDP’lilerin evlatları güzel okullarda okuyup, deniz kenarlarında yaşıyorlar. Bizim çocuklarımızı ise mağaralarda ölüme terk etmişler. HDP’liler şunu iyi bilsinler ki; biz onların kapısından asla ayrılmayacağız. Biz çocuklarımızı almayana kadar onların ensesinden ayrılmayacağız. Dağda bulunan tüm ufaklıklara sesleniyorum. 37 evladımız geldi ve şimdi anne ve babalarının kucağındalar. Ikimiz de sizi bekliyoruz. Gelin güvenlik güçlerine teslim olun. Bu devlet adaletli bir devlettir” dedi.

18 yaşlarında dağa kaçırılan oğlu Nevzat için her hafta eyleme katıldığını ifade eden Güllü Ereğli isminde anne ise “HDP bizim hayatımızı zindan etti. Benim oğlumu 18 yaşlarındayken çaldılar. Oğlum üniversiteye gidiyordu. Öğretmen olacaktı fakat onlar oğlumun hayallerini çaldılar. Oğlum, onlar vatan hainleridir. Ülkeyi bölmek istiyorlar. Bizim ülkemize yazıktır oğlum. Gel, onlara kanma” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası