Eski ABD Başkan Yardımcısı Pence adaylığını duyurmaya hazırlanıyor

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yardımcısı Pence, başkanlık kampanyasına, ‘Iowa eyaletinde yapacağı bir konuşmayla önümüzdeki yıl yapılacak başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını açıklayarak başlayacak. 7 Haziran’da.

“Eski patronu” Trump’a rakip olan Pence, Trump ve Cumhuriyetçi aday arkadaşı Ron DeSantis’in ardından anketlerde en popüler isim olarak öne çıkıyor.

Ancak Morning Consult tarafından 26-28 Mayıs tarihlerinde yapılan bir ankete göre Cumhuriyetçi seçmenlerin yüzde 56’sı Trump’ı, yüzde 22’si DeSantis’i desteklerken, Pence’in desteği yüzde 5 seviyesinde.

Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını şimdiden açıklayan diğer isimler arasında ABD’nin eski BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, genç multimilyoner Vivek Ramaswamy, iş adamı Perry Johnson, muhafazakar siyahi radyo sunucusu Larry Elder, Senatör Tim Scott ve siyasetçi Asa Hutchinson yer alıyor.

Demokrat Parti’den Başkan Joe Biden, eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni, Robert F. Kennedy Jr. ve yazar Marianne Williamson adaylıklarını resmen açıklamıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası