Desise, entrika ve fitne erbabını susturmasını biliriz

Yalçın, yapmış olduğu açıklamada, MHP’nin politika sahnesindeki yapıcı rolünü, itici enerjisini ve millet nezdindeki itibarını hazmedemeyen bazı çevrelerin, son günlerde yaşanmış olan bazı hadiseleri bahane ederek MHP aleyhinde bozgunculuk krizlerine girdiğinin gözlemlendiğini belirtti. Yalçın, şu şekilde devam etti:

“Dost görünen düşmanlarımızdan da açık hasımlarımızdan da siyasal rakiplerimizden de partimize, teşkilatlarımıza ve mensuplarımıza akla hayale gelmedik aslı astarı olmayan suçlamalar yöneltilmekte, hakkımızdaki alçakça ithamlar birbirini kovalamaktadır. Biz sabır ve suhulet gösterdikçe, itidal ve hoşgörme ikliminde kaldıkça, fitne ve fücur erbabı çarklarını daha bir ihtirasla döndürmekte, daha bir cesaretlenip fütursuzlaşmakta, her zamankinden daha seviyesiz yöntemlere başvurarak hücumlarını artırmaktadır. Davamızı, Ülkücü hareketi ve partimizi ilgilendiren duyarlı konulardaki sessizliğimiz, sakın ola ki aczimize yorulmasın.”

Hazreti Ali’nin “Susmak vakardır.” sözünü anımsatan Yalçın, şu değerlendirmeyi yapmış oldu:

“Susup susku ettiysek fitne kazanını kaynatan dönek, hain ve facirlerin ateşine odun taşınmasına engel olmak istediğimizdendir. Süre her şeyin ilacıdır. Kimi zaman sabretmeyi bilmek gerekir. Sabırlıyız fakat zayıf asla değiliz. Beklemesini biliriz fakat mütereddit değiliz. Sabrımızı sınayanlara da yaşam ve politika dersi vermekten imtina etmeyiz. Süre, MHP’nin davasında ve tutarlı politikalarındaki haklılığını gösterecektir. Yeri ve zamanı ulaştığında konuşur, desise, entrika ve fitne erbabını susturmasını biliriz. Vakti ulaştığında Hazreti Ali’nin kılıcı Zülfikar olur, şer güruhunun zehir saçan dillerini kesip bozguncuların boynunu koparırız. MHP’nin acılarına el ovuşturup sevincine buğzedenlerin sureti haktan görünmelerine prim vermeyiz. Timsah gözyaşlarına kanmayız. Yalancı pehlivanlara, düzmece kabadayılara ayakkabı bırakmayız. Kurusıkı atanlara saygınlık etmeyiz.”

– “YOLUMUZDAN DÖNMEZ, HEDEFİMİZDEN SAPMAYIZ”

Yalçın, 53 senedir durdukları yerden milim oynamadıklarını vurgulayarak “Geldiğimiz noktadan dönmeyiz. Akrebin kıskacında yoğrularak sürdürdüğümüz siyasal mücadeleden, tutarlı duruşumuzdan zerrece ödün vermeyiz. İlkelerimizi, tutarlı siyasal duruşumuzu savunmaktan geri durmayız. Doğru bildiğimizden şaşmaz, tavrımızı değiştirmeyiz. Biz, yolumuzdan dönmez, hedefimizden sapmayız.” görüşünü dile getirdi.

MHP’nin bugüne dek Hakk’ın, hakikatin ardında bulunduğunu, bundan sonrasında da aynı çizgide cesaret ve kararlılıkla yürüyeceğinin altını çizen Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

“Terbiye, dürüstlük, yeterlik ve liyakat daima temel düsturlarımız, yalan, fitne ve fesat düşmanımız olmuştur. Bizlerden görünüp bizi birbirimize düşürmeye çalışanların, üzerimizden siyasal çıkar sağlamasına fırsat vermeyiz. Bizi idrak etmek istemeyenlere sabırla haklılığımızı anlatmaktan da geri durmayız. Bununla beraber, bizi dost bellemeye niyeti olmayanlara ilgi ve dostluğumuzu heba ve feda etmeyiz. Bizlere güçlük çıkarmaya, yolumuza engel döşemeye çalışanları bertaraf etmesini biliriz. Bizim tarafımız ve yerimiz bellidir. Tarafımız Türk milleti, yerimiz milletin sinesidir. Yolumuz Hak yolu, hedefimiz milletin bekasıdır. Türk milleti var oldukça MHP de var olacaktır. MHP, aziz milletimizin varlık sigortasıdır ve bu fonksiyonunu icra etmesine asla kimse engel olamayacaktır. Karanlık mahfillerde tezgahlanan kirli oyunlar, MHP’nin birlik ve beraberliğini, güçlü teşkilatlarımızın dirlik ve düzenini bozamayacaktır.”

– “MHP CAMİASI, KİRLİ TEZGAHLARA DÜŞMEYECEK”

MHP’nin, 53 senedir her badireden, her engelden, her tuzaktan güçlenerek çıkmayı bildiğini özetleyen Yalçın, “İtibar suikastları, aleyhimizdeki idrak emek harcamaları, partimizi güçten düşürmeye, takatimizi tüketmeye matuf saldırılar, bizi yolumuzdan döndüremeyecektir.” açıklamasını yapmış oldu.

Kitleleri şaşırtmaya, ortalığı karıştırmaya, kaos yaratmaya, MHP’nin kurumsal kimliğini lekelemeye dönük dolap ve tezgahlar karşısında en adil hakemin Türk milleti bulunduğunu belirten Yalçın, Hakk’a ve hakikate inandıkları benzer biçimde, milletin ferasetine de güvendiklerini bildirdi. Yalçın, şunları kaydetti:

“Vakalar, insanoğlu, kurumlar, senaryo ve kurgular üstünden MHP’yi zaafa uğratacağını, ışığının söndürüleceğini vehmedenler aldanmaktadır. MHP, siyasette kutup yıldızıdır. MHP, milletimizin alınyazısı çizgisinde bir istikbal kervanı, bağımsızlık bayrağıdır. Sırtlandığımız mukaddes yükü Kızılelma’ya götürmemize, taşıdığımız bayrağı zirveye çıkarmamıza asla kimse, hiçbir beşer engel olamayacaktır. Bayrağı lekelemeyecek, lekeletmeyeceğiz. Nefislerini zirveye taşımaya mütemayil fitne erbabının, davamızın ismetini kirletmesine izin vermeyeceğiz. Partimizi zarara uğratmaya, saygınlık ve haysiyetten düşürmeye, milletimizin sinesindeki, yüreğindeki yerini değiştirmeye yeltenenlerin çabaları beyhudedir. Partimizin millet nezdindeki muhabbet ve kredisini asla kimse tüketemeyecektir. MHP’ye oyun kurmaya, başına tezgah açmaya çaba gösterenler ziyandadır. MHP, bugüne dek saygınlık suikastlarından, özsevi ve onur pusularından güçlenerek çıkmıştır, bundan sonrasında da devran değişmeyecektir. MHP topluluğu, kirli tezgahlara düşmeyecek, çirkin oyunlara gelmeyecektir. Şehitlerimizin aziz ruhları içsel rehberimiz, bizlere bıraktıkları savaşım azmi kudret kaynağımızdır. Yüce Tanrı, fasıklarla değil, doğrularla birliktedir.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası