Cumhuriyetimizin 99. yılında, 100. yılına doğru giderken gençlerimizle daha da bütünleşeceğiz

Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafınca İstanbul Kurultay Merkezi’nde düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Etkinlik kapsamında kurum ve kuruluşlara ilişik stantları gezerek data alan Altun, Yıldız Teknik Üniversitesi Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü öğrencileri tarafınca tasarlanan ve daha ilkin katılmış olduğu yarışmalarda aşama elde eden otonom aracı uzaktan kumanda vesilesiyle kullandı.

Ondan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Altun, Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nin esas itibarıyla devletin kurum ve kurumlarının gençlere sağlamış olduğu imkanları anlatmak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirildiğini söylemiş oldu.

Etkinliğin kamusal kontakt platformu bulunduğunu ve burada devlet-millet iletişimini daha oldukça güçlendirmek için çaba sarf ettiklerini dile getiren Altun, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Normal olarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, burada bizim göz bebeğimiz, her şeyden ilkin seslendiğimiz cemiyet kesimi. Burada gençlerimize seslenirken, gençlerimize ‘Devletimiz arkanızda, devletimizin tüm kurum kuruluşları arkanızda.’ diyoruz. Burada 40 kurumumuz, kuruluşumuz var ve bu kurum kuruluşlarımız gençlere ne tür teşvikler verdiklerini anlatıyorlar, gençlere hangi imkanları sağladıklarını anlatıyorlar, hangi bursları, hangi kredileri verdiklerini anlatıyorlar ve hangi kariyer imkanlarını sunduklarını gençlerimize anlatıyorlar. Gençlerimiz birebir geliyorlar ve ilgili kurumlarımızın stantlarında gene o kurumların yöneticileriyle görüşüyorlar. Direkt, karşı karşıya etkileşimle gençlerimiz oldukça net, somut bilgilerle ve gene kitapçıklarla data setleriyle buradan ayrılıyorlar. Ve böylelikle esas itibarıyla gençlerimizin bir tek kitle kontakt araçlarıyla değil, direkt karşı karşıya iletişimle buradan faydalanması imkanı oluyor.”

– “BUGÜNE KADAR 750 BİN GENÇ İSTİFADE ETTİ”

İletişim Başkanı Altun, bugüne dek 13 büyükşehirde Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ni gerçekleştirdiklerini ve 750 bin gencin buradan istifade ettiğini bildirdi.

Bunun bir gurur vesilesi bulunduğunu ifade eden Altun, şunları aktardı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere oldukça net bir talimatı var. O da devlet-millet iletişimini güçlendirmek, devletimizin imkanlarını milletimize daha oldukça anlatmak, her platformda anlatmak ve gene milletimizin devletimize söylemek, iletmek istediklerini direkt ileteceği şekilde bir kontakt zemini oluşturmak, bunu sağlamaya çalışıyoruz. CİMER bir taraftan bunu sağlamaya çalışıyor. Bir taraftan bu tür organizasyonlarla biz direkt milletimize giderek devletimizin yaptıklarını anlatmaya çalışıyoruz.”

İletişimin bir tek kitle kontakt araçlarıyla gerçekleşmediğini, hem de bu tür platformlarla karşı karşıya sağlandığında oldukça daha sahih, nitelikli bir hal aldığını belirten Altun, ellerinden geldiğince gençlere bu imkanı sağlamaya çalıştıklarını söylemiş oldu.

– “BURADA GENÇLERİMİZİN BAŞARILI PROJELERİ TAKDİM EDİLİYOR”

Bugünün oldukça mühim bulunduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye Yüzyılı”nın manifestosunu açıklayacağını hatırlatan Altun, “Dolayısıyla biz ek olarak heyecanlıyız, mutluyuz, gururluyuz. İnşallah Cumhuriyetimizin 99. senesinde, 100. yılına doğru giderken gençlerimizle daha da bütünleşeceğiz ve Türkiye Yüzyılı’nın teminatı olan gençlerimiz de buralarda devletimizin ne kadar büyük imkanlarla arkasında bulunduğunu görecek. Değişik kariyer imkanlarını burada gerek bakanlıklarımız gerek başkanlıklarımız gerek Cumhurbaşkanlığı ofislerimiz, öteki genel müdürlüklerimiz anlatıyorlar.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, etkinlik alanında gençlerle söyleşi ettiğini, hepsinin heyecanlı ve pırıl pırıl bulunduğunu söyledi.

Burada gençlerin başarı göstermiş projelerinin takdim edildiğine değinen Altun, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Yalnız kuramsal olarak anlatmak değil, bir taraftan devletimizin imkanlarından, burslarından, kredilerinden, kariyer imkanlarından faydalanan yetenekli gençlerimizin neler başardıklarını öteki genç kardeşlerimiz görüyorlar. Onlar da gene somut bir halde motive oluyorlar, teşvik edilmiş oluyorlar. İnşallah bunu devam ettireceğiz. Bu 2022 yılının son Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri İstanbul’da, final diyoruz. İnşallah 2023 yılı itibarıyla gene birçok büyük şehrimizde bu projemize devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu çerçevesinde inşallah önümüzdeki periyodu, büyük ve kuvvetli Türkiye’yi kurma gene gayretimizi gençlerimizle el ele beraber devam ettireceğiz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası