Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi! Sanal gerçeklik gözlüğüyle tecrübe ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu proje kapsamında hazırlanan “İlk Evim, İş Yerim, İlk Evim Arsa” tanıtım tırı, Esenler Dörtyol Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Tırda, İstanbullulara sanal gerçeklik gözlüğüyle TOKİ evleri hakkında data verildi. Sanal gerçeklik gözlüğünü takanlar, TOKİ’nin yapacağı evlerin içini görme fırsatı buldu.

TOKİ Proje Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, projeyle ilgili vatandaşların aklına takılan soruların, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan ve il il gezen tırdaki yetkililer tarafınca cevaplandığını söylemiş oldu.

Tırla 50 ilin gezileceğini belirten Çelik, şu detayları verdi:

“Başvurular web üstünden 28 Ekim’de, banka şubelerinde ise 31 Ekim’de bitiyor. 5 araçlık tanıtım tırımız 31 Ekim’e kadar, arsalar için ise 7 Kasım’a kadar data vermeye devam edecek. İlk etapta Kırşehir, Konya, Yozgat, İstanbul’da bulunduk ve konutlarla ilgili vatandaşların sorularını cevapladık. En oldukca gelen sual, teslim tarihinde iyi mi bir konuta haiz olacaklarına ilişkin. Bunu da sanal gerçeklik gözlüğüyle vatandaşlara gösteriyoruz. Konutlarda kullanılacak malzemeleri merak ediyorlar. Bu gözlükle odaları, kullanılan malzemeleri, balkonları görme imkanı buluyorlar.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası