Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Gerekli irade ortaya konacak

Oktay, Diyanet İşleri Başkanlığının 15 Temmuz Ulusal İrade Şehit Ali Alıtkan Konuşma Salonu’nda düzenlenen Dünden Bugüne Hac Yolculuğu Belgeseli Tanıtım Gecesi’nde yapmış olduğu konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28-29 Nisan tarihlerinde Cidde’ye yapmış olduğu ziyaret ve 22 Haziran’da Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Ankara ziyaretiyle yeni bir ortaklık periyodunun başladığını söylemiş oldu.

Türk-Suudi ikili ilişkilerinin bu yeni dönemde her sahada hızla ivme kazanmasından büyük sevinç duyduklarını dile getiren Oktay, şu şekilde konuştu:

“Kovid salgını sebebiyle verilen aradan sonrasında yurttaşlarımız, hac farizalarını ve umre ziyaretlerini tekrardan ifa edebilmektedir. Kısmet olursa bu yıl pandemi öncesi sayılara ulaşmayı ve mümkünse aşmayı hedefliyoruz. Hac organizasyonunda gösterdikleri itina için tüm Suudi yetkililere teşekkür ediyorum. Suudi Arabistan’ın hac ve umreyi 2030 Vizyonu’nun ana temalarından biri olarak belirlemiş olması son aşama önemlidir. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve sizler 2023 yılı hac hazırlıkları çerçevesinde Suudi makamlarla üst düzey temasları ve ortak emek harcamaları aslına bakarsanız başlatmış durumdasınız. Hac farizası inşallah bu yıl da en güzel, ideal şekilde organize edilecektir. 9 Ocak’ta Cidde’de düzenlenecek Hac Konferansı’nda, yurt haricinde yaşayan yurttaşlarımızın hac talepleri dahil, milletimizin mukaddes topraklara teveccühünün kontenjanlara yansıması için lüzumlu irade ortaya konacaktır.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, hacca gidecek her insanın haclarının mebrur olmasını Tanrı’tan niyaz etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası