Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: Bu sinsi ve alçak oyunu hep birlikte bozacağız

Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Hacı Bektaş Veli başta olmak üzere bu toprakları imanları ile yoğurarak Anadolu’yu vatanımız haline getiren tüm gönül sultanlarını rahmetle anıyorum. Sevgili canlar, değerli kardeşlerim vefatının 750.yıldönümü vesilesiyle 2021’i UNESCO ile beraber tüm dünyada Hacı Bektaş yılı olarak değerlendirdik. Hz Hünkar’ın “Gelin Canlar, Bir Olalım” çağrısını dünyanın dört bir yanında düzenlediğimiz etkinliklerle tüm insanlıkla paylaştık.

Hacı Bektaş Veli dergahı kapatılmıştı. Bu sevgi, barış, kardeşlik ve muhabbet kapısının müze statüsüyle yeniden açılmasını sağlayan Adnan Menderes’tir. Bu yılda Hazreti Hünkar’ın komşusu Bektaş efendi türbesini tekrar ziyarete açıyoruz. Muharrem orucu vesilesiyle canlarla bir araya gelip samimi bir muhabbet gerçekleştirdik. Bir süredir İçişleri ve Kültür bakanlıklarımızın koordinasyonunda milli birlik ve beraberlik çalışması yürütüyoruz. Ülkemizdeki 1585 cemevinin tamamı ziyaret edilerek Alevi-Bektaşi vatandaşlarımızın 8 bin 740 talebi belirlendi. 5 bin 600’ü hızla karşılandı. Çeşitli illerimizde temeli atılan ve yapımı tamamlanan 8 cemevi ile ilgili toplu bir töreni yakında gerçekleştireceğiz. Bu ülkenin 85 milyon vatandaşının tamamı da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birinci sınıf fertleridir.

BİRLİK MESAJI

Birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirme yönünde en küçük adıma tahammül edemeyenlerin sufleyi nereden aldıklarını biliyoruz. Kimi Avrupa ülkelerinin Alevi, Bektaş-ı vatandaşlarımız üzerinden oynamaya çalıştığı oyunu sizlerin de gördüğünü biliyorum. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize daha sıkı sahip çıkarak bu sinsi ve alçak oyunu hep birlikte bozacağız.

Ayrıntılar geliyor…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası