CHP’de ‘Sezgin Tanrıkulu’ krizi! ”Sana ne kardeşim”

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın TSK’nin kimyasal tabanca kullandığına yönelik iftirada bulunmasının arkasından CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, skandal laflara destek vermişti. Sezgin Tanrıkulu iddiaları Meclis’e taşıyacağını belirtmişti. Tanrıkulu’na CHP’li vekilden oldukca sert tepki geldi.

TV100’de piyasaya çıkan programa katılan CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gürsel Erol gündeme dair soruları cevapladı.

“Kendi partinizin içinde bunu araştıracağız, meclise soracağız diye değişik görüşler de var, bu ne diyorsunuz?” sorusuna CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şu cevabı verdi:

TSK, Türkiye’nin onuru ve namusudur, hepimizin haiz çıkması gerekir. Kurumlarda yanlış meydana getiren yöneticiler olabilir, kurumlar hiçbir vakit siyasetçinin hedefinde ve eleştirisinde olmamalı.

‘MYK’DA GÜNDEME GELECEKTİR’

TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez ve o eleştirileri de sorumsuzca buluyorum. CHP’nin köklerinin nereye dayandığını bilmeyenlerin bu şekilde izahat yapmasını asla doğru bulmuyorum, o açıklamayı meydana getiren arkadaşımız MYK’da gündeme gelecektir.

“SANA NE KARDEŞİM”

Internasyonal güçlerin olduğu bir bölgede ‘TSK kimyasal tabanca kullandı’ ya dostlar bu oyunlara gelmeyin, bu aptalca iddialara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer?

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası