Cezayir ile Rusya’dan Akdeniz’de ortak askeri tatbikat

Bakanlıktan meydana getirilen yazılı açıklamada, “Rus filosuna ilişkin bir grup harp gemisi, 2022 ortak deniz tatbikatını gerçekleştirmek için salı günü Cezayir limanına demirledi.” ifadelerine yer verildi.

Tatbikatın Cezayir Ulusal Halk Ordusu Birliği ile Rus Birliği arasındaki ikili askeri iş birliği ilişkilerinin güçlendirilmesi çerçevesinde gerçekleştiğine vurgu meydana getirilen açıklamada, ortak deniz tatbikatının dört gün süreceği kaydedildi.

Açıklamada, tatbikata ilişkin daha çok detay verilmedi.

Rusya birliğine ilişkin bir mayın tarama gemisi eylül ayında, Cezayir donanmasıyla ortak tatbikatlar yapmak suretiyle başkent Cezayir’in doğusundaki Cicel limanına demir atmıştı.

Rus ve Cezayir harp gemileri geçen kasım ayında da Akdeniz sularında çeşitli taktik ve önleme tatbikatlarını içeren ortak deniz manevraları gerçekleştirmişti.

Cezayir, Rusya’nın Afrika kıtasındaki en mühim askeri müttefiklerinden biri ve hem de bölgedeki Rus silahlarının en büyük müşterileri içinde içeriyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası