Bu hafta en şiddetli çatışmalar Bahmut ve Soledar’da yoğunlaştı

Zelenski, gece saatlerinde Telegram hesabından yapmış olduğu görüntülü paylaşımda, ülkesinde Rusya’ya karşı devam eden savaşla ilgili son gelişmeler mevzusunda informasyon aktardı.

Ülkesinin çeşitli bölgelerinde Rus güçlerine karşı Ukrayna ordusunun mücadelesinin sürdüğünü kaydeden Zelenskiy, özelikle son hafta içinde en sıcak çatışmaların Donetsk’te yaşandığına dikkati çekti.

Zelenski, şu ifadeleri kullandı:

“Bu hafta süresince en şiddetli çatışmalar, Donbas’taki Bahmut ve Soledar’da yoğunlaştı. Pozisyonlarımızı koruyoruz. Rus ordusu, muhtemelen Donetsk bölgesindeki bu ve öteki ilçelerde toplam iki Çeçenistan savaşındaki can ve cephaneden daha çok yitik verdi.”

ABD’den Ukrayna’ya ortalama 400 milyon dolarlık ek askeri yardım paketinin onaylandığını belirten Zelenski, “Paketin miktarı 400 milyon dolardır. Bilhassa de bu, ilerlememiz için hakikaten gerekseme duyduğumuz zırhlı araçlardır.” şeklinde konuştu.

Zelenski, ek olarak ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ı bugün Kiev’de kabul ettiğini dile getirdi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası