Bakan tehlikeye karşı açıkça uyardı: Hastaneler kapanabilir!

Lauterbach, Alman Birinci Tv Kanalı ARD’de piyasaya çıkan “Bericht aus Berlin” programında yapmış olduğu açıklamada, hastanelerin gelecek aylarda maddi olarak likidite problemi yaşayacaklarını, bu probleminin çözülmesi icap ettiğini belirtti.

Hastanelere daha çok devlet yardımı yapılması mevzusunda 18 Ekim Salı günü Maliye Bakanı Christian Lindner ile görüşeceğini ifade eden Lauterbach, “Hastanelerin oldukca hususi bir durumu olduğu açıktır. Burada süratli ve hakikaten etkili tepki göstermezsek kapanmalar olur.” uyarısında bulunmuş oldu.

Karl Lauterbach, hastanelere hususi fon ayrılmasına negatif baktığını aktararak, “Her alan için hususi fon oluşturamayız.” dedi.

Alman Hastaneler Birliğinin eylül ortasında açıklamış olduğu araştırmada, enerji fiyatlarındaki aşırı artış ve yüksek enflasyonun, hastanelerin faaliyetlerini sürdürmesini olanaksız hale getirmesi sebebiyle ülkedeki hastanelerin yüzde 40’ının iflasın eşiğinde olduğu ifade edilmişti.

Birliğin Başkanı Gerald Gass da kliniklerin, artan maliyetleri karşılayamayacağını ve bazılarının gelecek aylarda kapanmak zorunda kalabileceğini belirtmiş ve durumun gelecek yıl daha da kötüleşeceği uyarısında bulunmuştu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası