Anıtkabir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Anıtkabir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanının katılmış olduğu resmi törenin arkasından halkın ziyaretine açıldı.

Anıtkabir girişinde bekleyen her yaştan oldukca sayıda yurttaş, Mustafa Kemal Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla Ata’nın huzuruna çıktı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakan ziyaretçilerden bazıları saygı duruşunda bulunmuş oldu, bazıları ise yakarış okudu.

Vatandaşlar, ziyaretlerini ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirmeyi dikkatsizlik etmedi.

– ZİYARETÇİLERDE HEYECAN VE GURUR BİR ARADA

İstanbul’dan ailesiyle gelen Bahadır Eraçıkbaş, Cumhuriyet’in ilanının 99. yıl dönümünde Anıtkabir’de olmak istediklerini söylemiş oldu.

Fazlaca mutlu, gururlu ve heyecanlı bulunduğunu dile getiren Eraçıkbaş, evlatlarını da Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir nesil olarak yetiştirmeye çalıştıklarını açıkladı.

9 yaşındaki Ateş Arif Türkmenoğlu ise “Ata’ma teşekkür etmeye geldim. Onu oldukca seviyorum. Burası oldukca güzel. İlk kez geldiğim için içimde heyecanlı bir his var.” dedi.

Yasemin Şehitoğlu da şehitlerin kanlarıyla sulanan bu toprakların oldukca kıymetli bulunduğunu, Türk gençliğinin Ata’sına ve geleceğine haiz çıkması icap ettiğini dile getirdi.

Şehitoğlu, “Ata’mız olmasaydı biz şu anda buralarda, bu konumda olmazdık. Onların bağışladığı, bahşettiği durumdan dolayı bu durumdayız. 29 Ekim’de kalben ve yüreğimde hissederek Ata’mı ziyarete geldim. Fazlaca mutlu ve onurluyum.” ifadelerini kullandı.

Konya’dan dostlarıyla gelen hukuk talebesi Buse Tasa, Anıtkabir’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Cumhuriyet’in izindeyiz.” dedi.

Anıtkabir’i ilk kez ziyaret ettiğini özetleyen Tasa, bu ziyareti daha anlamlı kılmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tercih ettiğini söylemiş oldu.

Anıtkabir, saat 21.00’e kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası