Almanya’da şaşırtan olay! Tesla dakikalarca polisten kaçtı

Almanya’da otopilot modundaki Tesla polisten firar etti. Bavyera eyaletinde yer edinen Bamberg şehri civarlarındaki A70 otobanında bir sürücü Tesla marka aracını otopilot moduna alarak direksiyon başlangıcında uyudu. Polis, söz mevzusu aracı durdurmak istedi fakat sürücü polislere cevap vermedi. Sürücüyü uyandırmakta başarısız olan polis, saatte 110 kilometre hızla otopilot modundaki aracı kovaladı. Ortalama 15 dakika sonrasında vasıta sürücüsü uyanarak aracı kenara çekti.

Bamberg polisi tarafınca 29 Aralık’ta meydana getirilen açıklamada, 45 yaşındaki sürücünün denetim esnasında “uyuşturucu tesiri altındaymış” şeklinde tepkiler verdiği aktarılarak, sürücünün aracın güvenlik sistemini ellerinin direksiyonda olduğuna inandırmak için ağırlık kullandığı ifade edildi. Sürücünün karayolu trafiğini tehlikeye atmakla suçlandığı aktarılan açıklamada, mahkemeye kadar sürücünün ehliyetine el konulduğu açıklandı. Tesla ve polis arasındaki kovalamaca kimsenin yaralanmadığı da açıklandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası