ALES başvuru tarihi son gün ne zaman? ÖSYM 2022 ALES başvuru ücreti ne kadar, kaç TL?

ALES başvuru tarihi son gün ne zaman? ÖSYM 2022 ALES başvuru ücreti ne kadar, kaç TL?

ALES başvuruları ile binlerce kişi lisans üstü eğitimi almak için ilk aşama olan sınavdan yeterli puanı almaya çalışacaklar. Adaylar ardından buradan aldıkları puanlarla üniversitelerin ilgili bölümlerine başvurularını gerçekleştirecekler. Peki, sınav hangi tarihte olacak, başvurular ne zaman bitecek ve adaylardan ne kadar ücret talep edilecek? İşte tüm detaylar…

ALES BAŞVURU TARİHİ SON GÜN NE ZAMAN?

2022 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı başvuruları 24 Haziran’da başladı. ÖSYM AİS’te yer alan bilgilere göre başvurular 4 Temmuz’da sona erecek. Yani başvuru tarihinde son gün 4 Temmuz 2022 olacak.

ALES BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

ALES 2022 / 2 için belirlenen sınav ücreti ise 185 TL oldu. Ödemeler ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi üzerinden ve anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla yapılabiliyor.

ALES 2022/2 SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ise 21 Ağustos 2022 tarihinde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı kapasitelerini artıracak

Milli Eğitim Bakanlığı kapasitelerini artıracak

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası