Akşener, Kılıçdaroğlu’na karşı aday olabilir

Terör örgütü PKK’nın siyasal kolu HDP’nin dışarıdan destek verdiği Altılı Masa, 2023 senesinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘aday’ üstünden derin bir kriz içine girdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık talebi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafınca veto edilmişti. Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın aday olmasını gündeme getirmiş, bu talep de HDP ve CHP’den karşılık bulmamıştı.

“KEMAL BEY ADAY GİBİ GÖRÜNÜYOR” DİYEN AKŞENER ADAYLIK HAREKETE GEÇTİ

Geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için “Kemal Bey kesin, aday şeklinde görünüyor” demişti.

CHP eski Milletvekili Sulh Yarkadaş, katılmış olduğu canlı yayında, Akşener’in Kılıçdaroğlu’na karşı adaylık emek harcaması yaptığını öne sürdü.

“MERAL HANIM’IN ADAYLIĞI CİDDİ BİR İHTİMAL OLARAK İYİ PARTİ İÇİNDE ÇOK GÜÇLÜ BİR BİÇİMDE TARTIŞILIYOR”

Yarkadaş “Bir grup İYİ Partili ile görüştüm. Deniz’in söylediklerini onlar da doğruluyor. Kamuoyu ilk kez duyacak. Meral Hanım’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı ciddi küçük bir ihtimal olarak İYİ Parti içinde oldukça kuvvetli bir halde tartışılıyor.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI ADAY OLABİLİR”

Konuştuğum İYİ Partililerin söylediği şeyin aynı bulunduğunu söyleyen Yarkadaş, “Meral Hanım Kemal Bey’in adaylığı karşısında kendi adaylığını duyuru edebilir’ diyorlar. Meral Hanım aday olursa kimsenin şaşırmaması icap ettiğini söylüyorlar. Bu oldukça sağlam birkaç kaynaktan doğrulattığım bir bilgidir.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası