Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 40 personel alımı yapılacak

Resmi Gazete’de piyasaya sürülen ilana bakılırsa, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatında vazife yapmak suretiyle hukuk, toplumsal hizmet, psikoloji, ruhsal danışmanlık ve rehberlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, kamu yönetimi, ekonomi, işletme, maliye, internasyonal ilişkiler, politika bilimi, istatistik, İngilizce öğretmenliği, İngiliz dili ve edebiyatı, mütercim-tercümanlık bölümlerinden mezun adaylar arasından sözlü sınavla toplam 40 ekibe atama yapılacak.

Adayların, 2021 ve 2022 senesinde meydana getirilen KPSS’den belirlenen baraj puanını almış olması, YDS’den asgari (C) düzeyinde ya da dil yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafınca kabul edilen ve internasyonal geçerliliği bulunan başka bir belgeye haiz olması gerekiyor.

Başvurular 7-18 Kasım içinde e-Devlet vasıtasıyla Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Platformu üstünden giriş yapılarak gerçekleştirilecek. Müracaat şartları, istenen belgeler, imtihan zamanı ve öteki hususlara ilişkin bilgiler “www.aile.gov.tr” web sitesinden yayımlanacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası