650 yıllık tarihi cami yeniden yapılacak

Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Mustafakemalpaşa’nın zamanı ve kültürel miras yapılarının başlangıcında gelen Lalaşahin Paşa Türbesi’nde araştırmalarda bulunmuş oldu.

Kaymakam Ahmet Altıntaş ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu’nun da eşlik etmiş olduğu araştırma heyeti, Osmanlı Sultanlarından 1. Murat’ın lalası Lalaşahin Paşa tarafınca ortalama 650 yıl ilkin yaptırılan sadece günümüze yalnız türbe ile yıkık bir minaresi kalan Lalaşahin Paşa Cami’nin aslına uygun tekrardan yapılması için emek harcamalar masaya yatırıldı.

Lalaşahin Cami ve zamanı minarenin ilk günkü orijinal hali ile inşa edilmesi için hazırlanan projede ilk etap emek harcamaları başladı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Bursa Vakıflar Bölge Müdür Vekili Dr. Haluk Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu ve teknik ekip, tekrardan yapılacak Lalaşahin Paşa Cami projesi için yerinde incelemeler yapmış oldu.

Murat Hallaçoğlu yapmış olduğu açıklamada, türbenin yanına eski haline uygun bir halde cami ve minarenin yapılacağını söylemiş oldu. İnşaat için malzemelerin geldiğini, sondaj işlemlerinin ise bu hafta içinde gerçekleştirileceğini kaydeden Hallaçoğlu; “Mustafakemalpaşa’nın siluetine uygun bu ecdat yadigarı yapı, 4-6 ay içinde tamamlanacak” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası