27 Haziran Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta Bayram tatili, asgari ücret ve enflasyonla mücadele

27 Haziran Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bayram tatili, asgari ücret ve enflasyonla mücadele – Son Dakika Haberleri İnternet

27 Haziran Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bayram tatili, asgari ücret ve enflasyonla mücadele

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren Kurban Bayramı tatili ve asgari ücret ara zammı için yarın gözler Kabine toplantısından çıkacak sonuçlarda olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının ardından kabine kararları için kameralarında karşısına geçmesi bekleniyor. Peki, toplantının gündem maddeleri neler ve ne zaman başlayacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak olan Kabine 27 Haziran 2022 Pazartesi günü bir araya gelecek. Toplantının saat 15:00’te başlaması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18:00’den sonra kameraların karşısına geçmesi bekleniyor.

Kabine kararları ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları CNN TÜRK canlı yayınında olacak.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİ NELER?

Kurban Bayramı’nın normal şartlarda 4 gün olarak idrak edilmesine karşın Arefe gününün 8 Temmuz’a denk gelmesi ve bayramın son günü ile yine resmi tatil olan 15 Temmuz arasında sadece 2 günün olması gözleri 9 günlük tatil ihtimaline çevirdi. 13 ve 14 Temmuz tarihlerinde memurların idari izinli olmasına yönelik bir karar çıkarsa bayram izni 9 güne çıkarılmış olacak.

Kabinede Turizm sektöründeki beklentilerin de değerlendirilmesi ile nihai karar alınacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunacak.

Kabinede ayrıca Yunan Başbakan Miçotakis başta olmak üzere kurmayları ve askeri bazı figürlerin adalarla ilgili provokatif yaklaşımlarına karşı atılan adımlar değerlendirilecek.

Ekonomi ve enflasyonla mücadele de yine kabine toplantısında masada olacak ve geçtiğimiz hafta altın, Dolar ve Euro başta olmak üzere dövize karşı TL’ye değer kazandıran BDDK hamlesinin etkileri ve bundan sonraki adımlar da değerlendirilecek. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin bir sunum yapması bekleniyor.

SON DAKİKA: Kabine bugün toplanıyor! Masada hangi başlıklar var?

SON DAKİKA: Kabine bugün toplanıyor! Masada hangi başlıklar var?


Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası