100 yıllık tarihini vurguladı: Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz

Shava, resmi ziyaret kapsamında Zimbabve’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile düzenledikleri ortak basın toplantısında yapmış olduğu açıklamada, iki ülke ekonomik ilişkilerini derinleştirmeyi arzu ettiklerini dile getirdi.

“TÜRK FİRMALARI ZİMBABVE’YE YATIRIM YAPACAK”

Shava, Zimbabve’nin “iktisat diplomasisi” periyodu içinde bulunduğunu ifade ederek, “Türkiye’den Zimbabve’ye yatırım meydana getirecek Türk firmaları olacak. Bir kısmı da altyapı yatırımları meydana getirecek.” ifadelerini kullandı.

Shava, “Türk yatırımcılar konuşma merkezlerinin oluşturulması, oteller, FIFA kuralları ve standartlarına uygun hale gelmesi için ulusal stadyum şeklinde tesislerimizin yenilenmesi ile ilgileniyorlar.” dedi.

“BU TECRÜBEDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ”

Zimbabve’nin Türkiye’nin tecrübelerinden de yararlanmak istediğine vurgu meydana getiren Shava, “Türkiye 100 senelik bir ülke. 100 senedir bağımsız olarak varlığını koruyor. Arkalarında fazlaca büyük bir deneyim var. Bu tecrübeden yararlanmak istiyoruz.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Shava, Zimbabve’nin 2027-2028 periyodu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Geçici Üyeliği başvurusu için Türkiye’den destek istediğini sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası